Polish circular week

Tydzień Gospodarki Obiegu Zamkniętego w Katowicach

Główne założenia gospodarki obiegu zamkniętego to zrównoważona produkcja i konsumpcja. Staramy się żyć i rozwijać jednocześnie produkując jak najmniejszą ilość odpadów. Wspólnymi siłami możemy przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska, do lepszego wykorzystywania zasobów i do zrównoważonego wzrostu społeczno- gospodarczego. Circular Week to międzynarodowy zbiór wydarzeń organizowanych w dniach 22-28 października 2018, które mają na celu edukację i promocję postaw, zachowań i rozwiązań z obszaru gospodarki cyrkularnej. Wydarzenia organizowane w Polsce: http://circularweek.org/

W Katowicach zapraszamy na cykl wydarzeń organizowany przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty:

  • 25 października 19:00 Wprowadzenie do Zero Waste (życia bezodpadowego) – otwarte spotkanie edukacyjne dla osób zainteresowanych ograniczeniem ilości produkowanych odpadów w domu i biznesie. Wstęp wolny.
  • 26 października 17:00 Warsztaty z tworzenia naturalnych środków czystości – bezpłatne warsztaty, na których uczestnicy przygotują własny proszek do prania, płyn do mycia szyb i tabletki wc (zapisy zakończone!)
  • 27 października 12:00-15:00 Kawiarenka naprawcza Repair Cafe – mieszkańcy bezpłatnie mogą skorzystać z napraw elektroniki, rowerów, odzieży, ostrzenia noży i innych. Wydarzenie ma na celu promocję naprawiania zamiast wyrzucania. Wstęp wolny.

Wydarzenia odbędą się w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Kopernika 14 w sali konferencyjnej.

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu przyznanemu w ramach konkursu „GOZpodarne wyzwanie”, którego organizatorem jest firma doradcza CSR Consulting, patronem Koalicja Reconomy, a Partnerem Głównym firma Stena Recycling. W załączniku plakat wydarzeń.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *