Sprzątanie katowickich Alp

17 września odbyło się sprzątanie katowickich Alp, czyli okolic hałdy na Wełnowcu. W akcji brało udział prawie 40 osób. Wspólnymi siłami udało się uzbierać prawie dwa pełne kontenery różnego rodzaju śmieci. Najmłodszy uczestnik miał 7 miesięcy a najstarszy 67 lat.

Katowickie Alpy to tereny i okolice po kopalnianej hałdy na Wełnowcu. Urokliwe, zielone pagórki porosłe drzewami i wysoką trawą są jednak systematycznie zaśmiecane. Przeraża widok wielkich hałd śmieci, których oczyszczenie zajmie wiele dni. Jednak przy współpracy mieszkańców Katowic oraz harcerzy z I Szczepu Harcerzy ZHP im. Obrońców Katowic udało się uprzątnąć dużą część terenu.

W trakcie sprzątania wszyscy mieli okazję pokrzepić się posiłkiem przygotowanym dla uczestników w domu działkowca. Podczas sprzątania gościliśmy również ekipę telewizji TV Silesia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za wsparcie akcji pomimo niesprzyjającej pogody. Dziękujemy również wszystkim parterom, a w szczególności Instytutowi Regionalnemu z Katowic, Urzędowi Miasta Katowice, ROD Dalia oraz I Szczepowi Harcerskiemu ZHP za pomoc w organizacji wydarzenia i uczestnictwo.

Linki do informacji prasowych:

https://silesion.pl/beda-sprzatac-katowickie-alpy-17-09-2017

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/katowice/a/katowice-w-niedziele-akcja-sprzatania-katowickich-alp-potem-piknik-i-grill,12481253/

http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/w-niedziele-akcja-sprzatania-katowickich-alp-potem-piknik-i,4244981,art,t,id,tm.html

http://katowice.dlawas.info/wiadomosci/sprzatanie-alp-w-katowicach/cid,10773,a

http://www.infokatowice.pl/2017/09/15/niedziele-posprzataja-haldy-katowicach-zeby-byly-wysypiskiem/

http://katowice24.info/harcerze-i-mieszkancy-posprzatali-katowickie-alpy/

sprzatanie alp

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *