Kawiarenka naprawcza w Katowicach

Repair Cafe w Katowicach

Do wyrzucenia? Nie ma mowy!

Repair Cafe to kawiarenka naprawcza. Na wydarzeniu będą obecni eksperci od naprawiania przedmiotów codziennego użytku: elektroniki, biżuterii, ubrań, komputerów czy rowerów, z pomocy których mieszkańcy mogą skorzystać bezpłatnie przy kawie i ciastku. Pierwsza katowicka kawiarenka naprawcza odbędzie się 7go kwietnia (sobota) w godzinach 14:00-18:00 w Klubie SM Silesia przy ul. Północna 32 na Piotrowicach.

RC_Katowice

Kawiarenka naprawcza w Katowicach jest drugą taką inicjatywą w Polsce, natomiast na świecie jest już 1500 zarejestrowanych kawiarenek na http://www.repaircafe.org Kawiarenki opierają się na budowaniu społeczności lokalnych, a ekspertami są wolontariusze, którzy pomagają i uczą innych jak naprawiać przedmioty.

Głównym celem kawiarenki jest promocja wielokrotnego używania i naprawiania przedmiotów oraz zwrócenie uwagi na potrzebę ograniczenia ilości produkowanych odpadów przez mieszkańców. W trakcie wydarzenia istnieje możliwość dotowania narzędzi oraz artykułów krawieckich na rzecz organizacji kolejnych kawiarenek naprawczych w regionie.

Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Silesia” w Katowicach i współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *