Pierwsza Repair Cafe w Katowicach

Pierwsza katowicka Repair Cafe odbyła się 7go kwietnia 2018 w Klubie SM Silesia na Piotrowicach. Celami projektu były popularyzacja naprawiania zamiast wyrzucania, promocja wolontariatu oraz integracja społeczna.

Na wydarzeniu mieszkańcy mogli bezpłatnie skonsultować się i naprawić przedmioty takie jak elektronika, komputery, rowery, ubrania, zegarki czy biżuteria, dzięki czemu zamiast kupować nowe, ich stare przedmioty otrzymały drugie życie. Usług dokonywało sześcioro wolontariuszy, prywatnie hobbistów majsterkowania.

W czasie kawiarenki panowała twórcza, sympatyczna atmosfera. Wolontariusze współpracowali, wymieniali się narzędziami oraz umiejętnościami w celu zreperowania jak największej ilości przedmiotów. W wydarzeniu wzięło udział około 80 osób.

Zarejestrowanych w sieci http://repaircafe.org/ jest aktualnie 1500 kawiarenek na całym świecie. W Polsce była to druga Repair Cafe po Pile. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem, w związku z czym kawiarenka ma wejść w stały krajobraz Katowic oraz okolicznych miast aglomeracji z częstotliwością raz na 2-3 miesiące.

Kawiarenka naprawcza Repair Cafe w Katowicach została zorganizowana przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową Silesia oraz współfinansowana z budżetu Miasta Katowice.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *