Kawiarenka naprawcza w Katowicach

Kawiarenka naprawcza na Bogucicach

Do wyrzucenia? Nie ma mowy! Repair Cafe Katowice

Bezpłatne naprawy po raz kolejny w Katowicach! W sąsiedzkiej atmosferze, przy kawie i herbacie, wspólnie z ekspertami będzie można naprawić przedmioty codziennego użytku: elektronikę, ubrania, biżuterię, meble, komputery i inne. Kawiarenka naprawcza odbędzie się 23go lutego w godzinach 12:00-15:00 w siedzibie PAL przy ul. Wróblewskiego 29. Wstęp wolny.

Repair Cafe Katowice jest drugim miastem w Polsce, które działa w międzynarodowej sieci. Na świecie jest już ponad 1500 zarejestrowanych kawiarenek zrzeszonych w społeczności repaircafe.org Kawiarenki opierają się na budowaniu społeczności lokalnych, a ekspertami są wolontariusze, którzy pomagają i uczą innych jak naprawiać przedmioty.

Głównym celem kawiarenki jest promocja wielokrotnego używania i naprawiania przedmiotów oraz zwrócenie uwagi na potrzebę ograniczenia ilości produkowanych odpadów przez mieszkańców. W trakcie wydarzenia istnieje możliwość dotowania narzędzi oraz artykułów krawieckich na rzecz organizacji kolejnych kawiarenek naprawczych w regionie. Zainteresowanych wolontariatem i pomocą w naprawach zachęcamy do kontaktu na ewa@wolnaherbata.pl

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty oraz Program Aktywności Lokalnej Bogucice – moje miejsce na Ziemi.