Nasze działania

Działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego, przeciwdziałania wszelkiego rodzaju dyskryminacji oraz promocji kultury. Stowarzyszenie promuje integrację społeczną, działa na rzecz wspierania harmonijnego rozwoju człowieka.

Nasze działania:


Piękne dni na sprzątanie

Akcje sprzątania terenów zielonych wraz z mieszkańcami. Naszym działaniom zawsze towarzyszy grill lub ognisko, gdzie uczestnicy sprzątania mogą się spotkać po wspólnie wykonanej pracy. Poprzez akcję sprzątania staramy się przygotowywać i promować atrakcyjne miejsca rekreacyjne, gdzie bliscy mogą wspólnie spędzać czas.

 

Kawiarenka naprawcza Repair Cafe

Umiejętność naprawiania zepsutych przedmiotów jest coraz rzadsza, a kultura wymiany na nowe rośnie w siłę. Zbieramy lokalną społeczność na wydarzeniach, w trakcie których każdy może przynieść zepsute przedmioty i naprawić je wspólnie z ekspertami – wolontariuszami. Mogą to być ubrania, zabawki, komputery, elektronika, biżuteria, rowery i inne przedmioty. Akcja odbywa się we współpracy z repaircafe.org i jest współfinansowana z budżetu Miasta Katowice. Do wyrzucenia? Nie ma mowy!

Wyzwanie #codziennie5

20708443_853001764878624_1855620591390879515_nTo miesięczne wydarzenie, które polega na zbieraniu z przestrzeni publicznej 5 śmieci dziennie. Zebranym odpadom należy robić zdjęcia i umieszczać w mediach społecznościowych z hashtagiem #codziennie5. Akcja ma na celu kształtowanie proekologicznych zachowań oraz promowanie brania odpowiedzialności za swoje najbliższe otoczenie.

Warsztaty upcyklingowe

Organizujemy warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w miastach na terenie Śląska i okolic. Używamy odpadów dając im drugie życie, minimalizujemy zużycie nowych materiałów. Podczas naszych warsztatów wykorzystujemy makulaturę, rolki po papierze toaletowym, słoiki, plastikowe butelki i opakowania. Celem warsztatów jest rozwój plastyczny i społeczny uczestników oraz wzrost świadomości ekologicznej.

Cykliczne spotkania zero waste

Spotkania współorganizowane wraz z Polskim Stowarzyszeniem Zero Waste mają na celu umożliwienie spotkania osobom zainteresowanym sposobami ograniczania produkcji odpadów we własnych domach oraz ideą Zero Waste. Spotkaniom często towarzyszą prelekcje oraz warsztaty.

Edukacja ekologiczna

Prowadzimy zajęcia z edukacji ekologicznej dla przedszkoli oraz szkół na każdym poziomie. Uczymy o selekcji odpadów oraz zamkniętej gospodarce odpadami, o tym jak możemy zminimalizować zanieczyszczenie środowiska w naszym codziennym życiu poprzez ograniczenie produkowanych odpadów.